Sprzęt e-sportowy a profesjonalni gracze

14 czerwca 2021 admin E-sport Gry MMO

W Internecie dostępne są serwisy analityczne, które zbierają informacje na temat sprzętu używanego przez profesjonalnych graczy e-sportowych. Z uzyskanych przez nie danych wynika, że największą popularnością cieszą się produkty firmy Logitech z wynikiem 22%, a tuż za nimi plasuje się HyperX(15%) oraz Razer (11%).

Od czego zależy wybór sprzętu gamingowego?

W przypadku zawodowych graczy głównymi czynnikami decydującymi o używanych zestawach gamingowych są sponsorzy oraz jakość wykonania, chociaż i cena nie pozostaje tu bez znaczenia. Produkty Razera są starannie wykonane i dostarczają wyjątkowych wrażeń, co idzie w parze z odpowiednio wyższą ceną. Logitech oraz HyperX niewiele ustępują jakościowo, za to koszta są znacznie niższe.

E-sport

Podział na producentów i peryferia

Kiedy spojrzy się na popularność danej marki w kontekście konkretnych urządzeń, ujrzeć można interesujący schemat.
Rynek myszy komputerowych zdecydowanie zdominował Logitech, a na drugim miejscu, daleko w tyle, pozostaje Razer. Z kolei najpopularniejsze klawiatury gamingowe należą do Corsaira, choć przewaga nad Razerem jest minimalna.
Według profesjonalnych graczy najlepsze zestawy słuchawkowe produkowane są przez HyperX. Z ich produktów korzysta ponad 40% graczy z całego świata.

Wybór sprzętu gamingowego

Dobór myszy, klawiatury, słuchawek i mikrofonów zależy od indywidualnych preferencji każdego gracza. Warto jednak mieć na uwadze dynamicznie rozwijający się rynek sprzętu gamingowego oraz coraz większe możliwości, które pojawiają się przed użytkownikami. Technologia nieustannie się rozwija, a firmy walczą między sobą o klientów, przez co często zmieniają się ceny oraz jakość wykonywanych przedmiotów.

admin

1 Comments

Leave your comment