Jak obstawiać zakłady e-sportowe na Counter Strike: Global Offensive

13 czerwca 2021 admin CS:GO E-sport Gry MMO

Popularny Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) jest niekwestionowanym liderem wśród e-sportowych strzelanek, a także jedną z najpopularniejszych gier świata. Nie ma co się zatem dziwić, że rozgrywki profesjonalnych graczy regularnie przyciągają setki tysięcy widzów, z których duża część obstawia wyniki meczów u bukmacherów. Na jakie rodzaje zdarzeń przy meczach CS:GO można zawrzeć zakłady?

Zakłady na wynik meczu w CS:GO

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się zakłady na wynik meczu w CS:GO. Każda rozgrywka, niezależnie od proponowanego formatu (BO1, BO3 lub BO5) kończy się wyłonieniem ostatecznego zwycięzcy, na którego można postawić zakład. W przypadku spotkań w najpopularniejszym formacie BO3 (najlepszy z trzech) ofercie bukmacherów znajdują się jeszcze zakłady na dokładny wynik. W takim wypadku mecz może zakończyć się czterema rezultatami: 2:0, 2:1, 1:2 lub 0:2, w zależności od liczby map wygranych przez drużynę. Ta forma zakładu wiąże się z większym ryzykiem, ale i większą wygraną w przypadku trafionego kuponu. Popularne są też handicapy na mapy – w ramach tych zakładów gracz obstawia, czy dany zespół wygra co najmniej jedną mapę w spotkaniu.

Czy gry wywołują agresję?

Counter Strike: zakłady na konkretne mapy i zawodników

Nieco mniejszą popularnością cieszą się zakłady na konkretne mapy. Mają one szczególne znaczenie w przypadku meczów BO3. To właśnie wtedy ta słabsza drużyna ma prawo wybrania pierwszej mapy, dzięki czemu czysto teoretycznie powinna ona mieć większe szanse na zwycięstwo. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej drużyny, ale warto mieć to na uwadze podczas przygotowywania kuponu. Niektórzy bukmacherzy oferują także zakłady na niektórych zawodników. Zazwyczaj przyjmuje to formę obstawiania konkretnej ilości zabójstw – jeżeli zawodnik A zabije w trakcie mapy mniej lub więcej niż X przeciwników, zakład zostanie zaliczony, a środki wypłacone. Ta forma zakładów pojawia się przede wszystkim przy największych sławach profesjonalnej sceny CS:GO takich jak simple, Zywoo czy Brehze.

admin